Muzykoterapia dogłębno komórkowa

Wykorzystująca naturalną falę dźwiękową Muzykoterapia Dogłębna – Komórkowa, jest nowo odkrytą metodą wspomagającą terapie, której przypisuje się wysoką skuteczność. Opiera się na kilkunastu technikach opracowanych przez dr Barbarę Romanowską, które powstały m.in. na podstawie badań nad dźwiękiem, przeprowadzonym w USA i Francji. Badania naukowe wykonane w Lambdoma Institute przez dr Barbarę Hero udowodniły, że organy wewnętrzne człowieka, jak również neuroprzekaźniki, posiadają swoje własne określone częstotliwości zdrowia i wystarczy być do nich dostrojonym, by być zdrowym. Brak harmonii oznacza chorobę. Natomiast badanie Fabiena Mamana wykonane w 1981 roku na Uniwersytecie w Paryżu ukazuje komórkę nowotworową HeLa, która z racji swej słabości ulega rozpadowi podczas poddaniu jej działaniu dźwięków skali C-dur. Pęka z powodu nieumiejętności dostrojenia się do odpowiednich częstotliwości, przy czym komórki zdrowe pozostają nienaruszone, a wręcz dodatkowo odżywione. 
Opracowując techniki pracy z dźwiękiem, dr Barbara Angel odniosła się do wyników przestudiowanych badań, uzyskując dzięki stworzonej przez siebie metodzie poprawę stanu zdrowia u osób chętnych do tej formy terapii aż w 88%. Doszła do wniosku, że wykazane w badaniach jedynie pozytywne działanie dźwięku na komórki, czyni metodę nieinwazyjną, przynoszącą dobry wynik dla wszystkich komórek ciała, dlatego można ją stosować bez żadnego ryzyka dla zdrowia, a poprawa samopoczucia następuje nieomal natychmiast po użyciu właściwej techniki.

Muzykoterapia komórkowa daje możliwość uwolnienia się od różnych schorzeń, dodatkowo przynosi spokój wewnętrzny i radość. Fale dźwiękowe o określonych częstotliwościach pochodzą z prostych w użyciu instrumentów – KAMERTONÓW, które może zastosować na sobie każdy, bez względu na stan wiedzy muzycznej czy zaawansowania choroby. To czyni je łatwymi i przyjemnymi w obsłudze narzędziami terapii, która jest absolutnie bezpieczna, nie zna skutków ubocznych. Zasada działania, to m.in. dostrajanie chorych komórek ciała i organów wewnętrznych do ich naukowo odkrytych częstotliwości zdrowia podanych w odpowiednich kamertonach, czy też słuchanie lub śpiewanie wytworzonych wibracji, celem uspokojenia psychiki i zrelaksowania się.  Spektrum działania kamertonów jest bardzo szerokie, dźwięk ma doskonałe działanie oczyszczające i mobilizuje siły obronne organizmu, co pozwala stwierdzić, że jest to także perspektywiczny środek stosowany w profilaktyce, pozwalający cieszyć się życiem oraz na długo zachować zdrowie i młodość.

Kamertony wspomagają oczyszczanie z toksyn i blokad napięciowych. Wzory dźwięku i muzyki, koloru i światła, a następnie dostrojenie się do nich powoduje zdolność człowieka do ‘’nastrojenia się’’, by był zdolny grać jak nastrojony właściwie instrument, czyli był w stanie zdrowia. Ból, troska, przykrość, żal, stres czy depresja zaczynają znikać, a w to miejsce pojawia się spokój. Ciało działając indywidualnie dla każdego staje się bardziej wibrujące, drgające jak instrument i właściwie zharmonizowane. Umysł staje się czysty, wzrasta kreatywność jako wynik w szerokiej perspektywie i poprawia się zdolność do podejmowania ważnych decyzji życiowych. Emocje zostają ustabilizowane, a nadpobudliwość emocjonalna wyciszona. W Duszy pojawia się spokój, uczucie szczęścia, wzrasta dobre samopoczucie, akceptacja siebie i warunków zewnętrznych. Podczas sesji muzykoterapii dogłębnej – komórkowej, każda osoba może doświadczyć kilku bądź nawet kilkunastu z wymienionych odczuć; równowaga wewnętrzna, ulga w bólu, relaks, uwolnienie od stresów, wyciszenie, uspokojenie, lekkość, głęboki spokój, wolność, opanowanie, żywotność i wigor, rozwój intuicji i wyobraźni, podwyższenie zdolności uczenia się, oczyszczenie sumienia, uczucie wybaczenia, pojawienie się innego stanu umysłu , pozwolenie na ‘’odpuszczenie’’ i ujście problemów z przeszłości, regres do wydarzeń z przeszłości i akceptacja stanu rzeczy.

Menu